Nasze stacje

Złote przeboje

Radio Złote Przeboje jest siecią 23 stacji radiowych należących do Grupy radiowej Agory.

Złote Przeboje nadają w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gorliach, Jeleniej Górze, Jędrzejowie, Krakowie, Katowicach, Krynicy, Lublinie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Tarnowie, Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu, Wolinie, Zabrzu, Zamościu, Zielonej Górze, Żarach i Legnicy i w Bieszczadach gdzie sygnał nadawany z Wetliny dociera m.in. do Sanoka i Ustrzyków Dolnych. Radio zostało założone w 1997 pierwotnie jako stacja nadająca w formacie AC z muzyką lat 60., 70. i 80 roku. Obecnie hasłem przewodnim stacji jest „Tylko dobra muzyka!”. Grupą docelową Radia Złote Przeboje są osoby w wieku od 25 do 50 lat, o szerokich horyzontach, głównie z dużych miast. Energetyczne poranki, z miłą dla ucha muzyką i dwójką przebojowych prezenterów, potrafią jak nic innego wprawić w dobry nastrój na początek dnia! Radio Złote Przeboje to również gros autorskich audycji prowadzonych przez znane i lubiane gwiazdy, takie jak: Marzena Rogalska, Robert Jankowski, Odeta Moro, czy Jarek Budnik.

Rozwiń

Rock radio

Rock Radio to sieć czterech rockowych lokalnych stacji radiowych. Nadaje w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i w Opolu. Rock Radio w swoim programie skupia się na szeroko pojętej muzyce rockowej.

Głównym celem radia jest dotarcie do grupy młodych słuchaczy (20-45 lat) z dużych aglomeracji. Tych towarzyskich, ambitnych, świadomych muzycznie i zainteresowanych kontrkulturą i kulturą alternatywną. Programy z werwą i pełne niestandardowego humoru prowadzą charakterystyczni i charakterni prezenterzy, między innymi Łukasz Ciechan Ciechański. Poza serwowaniem dobrej muzyki, wspiera również młodych muzyków i artystów w ich muzycznej drodze przez świat. Prezentując ich twórczość, promując obiecujące zespoły muzyczne, organizując konkursy dla młodych twórców i stosując jeszcze inne metody, pomaga młodym twórcom zaistnieć w polskim przemyśle muzycznym. Stacja ta dzięki temu wszystkiemu została uznana za najbardziej charakterystyczną markę radiową w Polsce (wg. badania Brand Asset Valuator agencji Young&Rubicam). Rock Radio (wtedy Radio Roxy) zostało nominowane w 2012 r. na Międzynarodowym Festiwalu Radiowym w Zurychu do nagrody On Air w kategorii najlepsza stacja radiowa.

Rozwiń

TOK FM

„Pierwsze Radio Informacyjne” jest stacją „mówioną” gdzie 90% czasu antenowego zajmuje słowo. Jest to radio opiniotwórcze w formacie „News & Talk”.

TOK FM posiada 22 stacje: w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Gorzowie Wlkp., Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Sieradzu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. Na antenie radia TOK FM znajdują się programy publicystyczne i magazyny tematyczne, a co 20 minut nadawane są serwisy informacyjne. Audycje na antenie radia prowadzą znani i cenieni dziennikarze radiowi i nie tylko, tacy jak: Jacek Żakowski, Joanna Solska, Daniel Passent, Dominika Wielowieyska, Tomasz Sekielski, Wiktor Osiatyński, Anda Rottenberg, Jan Wróbel, Tomasz Raczek. Informacyjny charakter radia podkreśla hasło „TOK FM – posłuchaj, aby zrozumieć”. Tłem w radiu jest muzyka z rodzaju jazz, funky, lounge, soul i folk – co umożliwia bezproblemowe skupienie się na słowie mówionym. Radio TOK FM z racji swojego informacyjnego i opiniotwórczego charakteru przyciąga głównie ludzi o wysokim statusie materialnym i intelektualnym – tak zwane elity. Są to ludzie zaangażowani w życie polityczne, kulturowe i gospodarcze kraju – właściciele firm, dyrektorzy, menagerowie, przedstawiciele wolnych zawodów – liderzy opinii. Radio TOK FM jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stacji w Polsce – potwierdzają to wysokie miejsce w rankingach i statystykach cytowania w polskich mediach. Radio funkcjonuje w polskim eterze od 1998 roku. W formule „Pierwsze Radio Informacyjne” zawarta jest filozofia i sposób działania radia. W 2010 roku został uruchomiony specjalny portal informacyjny tokfm.pl, który zastąpił niegdysiejszą stronę radia TOK FM. Portal jest przygotowywany równolegle przez dziennikarzy radia i dziennikarzy portalu gazeta.pl. Na portalu tokfm.pl znajdują się głównie własne informacje gospodarcze, polityczne, sportowe, kulturalne, wybór najciekawszych i najważniejszych informacji z innych mediów, jak i informacje z dziedziny rozrywki – tej masowej i tej awangardowej. Na portalu można również odnaleźć i przeczytać autorskie reportaże, blogi dziennikarzy i zapoznać się z relacjami audio i wideo oraz archiwum audycji TOK FM.

Rozwiń

Radio pogoda

Pogoda to najnowsza marka muzyczna Grupy Radiowej Agory powstała w czerwcu 2015 roku. Obecnie nadaje w 8 miastach: w Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.

W marcu 2018 r. Radio Pogoda rozpoczęło nadawanie w nowej lokalizacji – Gdańsku, stacji można słuchać także w niektórych rejonach Gdyni, Tczewa i Rumi. Stacja nadaje muzykę w formacie „oldies” w myśl hasła „Najpiękniejsze wspomnienia”. Puszczając ponadczasowe hity lat 40, 50 i 60, celuje w gusta dojrzałych słuchaczy, szczególnie w wieku powyżej 50 lat. Dzień rozpoczyna audycja „Pogodny Poranek”, który nastawi każdego pozytywnie do nadchodzącego dnia. Audycja „Czy pamiętasz te przeboje”, w której gwiazdy wspominają przeboje sprzed lat, historie i ciekawe anegdoty, „Koncert życzeń Radia Pogoda”, gdzie słuchacze mogą wybrać i zadedykować komuś swoją ulubioną piosenkę i „Fajfy w Radiu Pogoda”, w której przypominamy piosenki z „tamtych lat”, największe przeboje dawnych prywatek i dansingów. Na koniec dnia w Radiu Pogoda znajdują się audycje lokalne, dotyczące miast nadawania.

Rozwiń

Tuba.FM

Tuba.FM jest pierwszą polską internetową platformą muzyczną, która umożliwia użytkownikom tworzenie personalizowanych stacji muzycznych.

Jest bezpłatnym, dynamicznym serwisem muzycznym dostępnym w Internecie pod adresem www.tuba.fm, a także jest dostępna w formie aplikacji mobilnych na urządzenia przenośne. Tuba dzięki innowacyjności i narzędziom tworzenia playlist oddanych w ręce użytkowników, to tysiące stacji muzycznych dostępnych za jednym kliknięciem. Możliwości są ogromne. W serwisie znajdują się stacje nastawione na poszczególne gatunki muzyczne, takie jak: Jazz, Rock, Pop, Disco czy Hip Hop; stacje tematyczne: Do pracy, Dla Dzieci, Relaksacyjne, Fitness, Do Biegania, Chillout; różne stacje z przebojami; stacje z utworami konkretnych artystów muzycznych. Oraz radio Tuba TOP HITS. I najważniejsze: tysiące spersonalizowanych stacji stworzonych autorsko przez użytkowników Tuby. Tuba.FM oferuje również możliwość słuchania stacji GRA na żywo (Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio TOK FM i Radio Pogoda) Bezpłatne aplikacje dostępne są obecnie m.in. na smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym Android, iOS, Windows 8, Windows Phone i Symbian. Tuba.FM otrzymała nagrodę w konkursie Media Trendy 2010 za innowacyjne podejście do formuły radia internetowego. W ramach Tuby funkcjonuje również serwis informacyjny Tuba.pl.

Rozwiń