Rozwój sieci Helios

NASZA KONCEPCJA NOWOCZESNEGO KINA 🙂

 
JUŻ 45 OBIEKTÓW W NASZEJ SIECI, 253 EKRANY I PONAD 50 TYS. FOTELI!

W 2015 roku sieć kin Helios powiększyła się o 3 obiekty oraz została zmieniona lokalizacja kina w Łodzi. Otwarte w kwietniu kino w Jeleniej Górze jest pierwszym multipleksem znajdującym się w tym mieście. Pięciosalowy obiekt w Galerii Sudeckiej stał się bardzo ważnym punktem na mapie rozrywkowej miasta.

 

25 września 2015 r. nastąpił historyczny moment dla sieci Helios. Kino Bałtyk w Łodzi, od którego rozpoczęto budowę naszej sieci, zostało zamknięte. Tego dnia swoją działalność rozpoczęła łódzka Sukcesja z flagowym kinem Heliosa. To 9 salowy obiekt, wyposażony w jednej z sal w nagłośnienie Dolby Atmos, oraz z projektorami 4K. W salach kinowych z takim nagłośnieniem dźwięk jest specjalnie przygotowywany i rozchodzi się na 128 kanałów dźwiękowych (w standardowych salach jest to 8 kanałów). Wcześniej nagłośnienie tego typu nie pojawiło się w żadnym z kin znajdujących się w Łodzi.

W czerwcu 2016 roku kino Helios w CHR Sukcesja w Łodzi zostało wyróżnione podczas corocznej ceremonii Międzynarodowego Stowarzyszenia Technologii Kinowej. Nasze kino otrzymało drugą nagrodę w kategorii „New Build Screen of The Year”, do której nominowano obiekty kinowe z całego świata, otwarte w 2015 roku. Łódzkie kino Helios zostało zauważone na arenie międzynarodowej i znalazło się wśród trzech najlepszych kin wybranych przez członków stowarzyszenia spośród dwunastu nominowanych do nagrody ICTA 2016 w kategorii „New Build Screen of The Year”. Kino zajęło drugie miejsce, a zwycięzcą zostało kino Vue Cinema w Alkmaar w Holandii.

Pod koniec października 2015 r. otwarto białostocką galerię Jurowiecka. Znajduje się w niej trzecie kino sieci Helios w tym mieście. Warto dodać, że jesteśmy jedyną siecią kinową obecną w stolicy Podlasia. Łącznie dysponujemy w Białymstoku 21 salami kinowymi, w Jurowieckiej jest ich 6.

 

Koniec 2015 r. to otwarcie kina we Wrocławiu. Do parku handlowego na Bielanach Wrocławskich dołączyło 8 salowe kino. Podobnie jak w Sukcesji, jedna z sal jest wyposażona w nagłośnienie Dolby Atmos, również jest to pierwsza sala tego typu w tym mieście.

W październiku 2016 otworzyliśmy 4 kina. Pojawiliśmy się w trzech miastach, w których do tej pory nie było Heliosa: Poznań, Tomaszów Lubelski, Przemyśl. Czwartym nowo otwartym obiektem jest kino w Gdańsku. Każde z znajduje się w centrum handlowym. Fani kina mieszkający w Gdańsku i Poznaniu mogą cieszyć się nagłośnieniem Dolby Atmos, które do tej pory nie było dla nich dostępne. W obydwu kinach znajdują się po dwie takie sale. 2016 rok to również pionierski projekt pojawienia się kina w galeriach jednopiętrowych. Dzięki niemu otworzyliśmy 4 salowe obiekty w Przemyślu i Tomaszowie Lubelskim.

Podobny obiekt otworzyliśmy w Walentynki 2017 roku w Wołominie. Jest to również kino 4 salowe. W tym roku pojawiliśmy się również w kolejnych dwóch miastach, w których do tej pory Helios nie był obecny. Są to Stalowa Wola oraz Krosno. W obydwu miastach otworzyliśmy pierwsze multiplexy – wyposażone w 4 sale. Oprócz nowych lokalizacji, otworzyliśmy również kolejne obiekty w Katowicach i Zabrzu.

W 2018 r. wprowadziliśmy koncepcję sal Dream – rozrywka na poziomie premium ze skórzanymi sterowanymi elektrycznie fotelami, obrazem 4K i dźwiękiem Dolby Atoms – jest to nowy kierunek rozwoju sieci. Otwarcie nowego multipleksu w Forum Gdańsk (trzeci obiekt w Gdańsku), który został uznany za kino miesiąca przez branżowy portal celluloidjunkie.com.

Grupa Agora ogłosiła plan przyspieszenia rozwoju, obejmujący sieć kin Helios. Inwestycje mają doprowadzić do 50% wzrostu liczby ekranów sieci Helios do 2022r.

Ponadto, otworzyliśmy obiekty w Katowicach i Zabrzu.

 

W 2019 roku przewidujemy również otwarcia kin w warszawskim Blue City, w Legionowie, w Pabianicach, i w Pile.